O nas

Przedszkole Samorządowe Nr 35 "Wesołe" w Białymstoku usytuowane jest bardzo blisko centrum miasta - na osiedlu 1000-lecia, przy ulicy Wesołej 22.

Wolnostojący budynek otoczony ogrodem i dużym, zacienionym pięknymi drzewami placem zabaw, istnieje od 1974 roku. W ciągu ostatnich trzech lat zarówno budynek, plac zabaw, jak i cała posesja zostały poddane gruntownej modernizacji. Przy wejściu posiadamy platformę ułatwiającą osobom niepełnosprawnym dostęp do naszej placówki. Bezpośrednio przy posesji przedszkola znajduje się duży, bezpłatny parking.

 

             

       

 

Atutem przedszkola jest duży, pełen zieleni, wyposażony m.in. w mini boisko z nawierzchnią poliuretanową, zjeżdżalnię, bujaki, huśtawki, drewniane pojazdy, drabinki do wspinania i piaskownicę plac zabaw. Jest to doskonałe miejsce na rekreację, swobodną zabawę, zajęcia przyrodniczo–badawcze czy rozwijające sprawność fizyczną zabawy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu sportowego.

 

                  

                

     

 

Przedszkole Samorządowe Nr 35 „Wesołe” składa się z sześciu oddziałów:

  • I oddział – „Maleństwa”
  • II oddział – „Króliczki”
  • III oddział – „Tygryski”
  • IV oddział – „Mądre Sowy
  • V oddział – „Kangurki”
  • VI oddział – „Puchatki”

Nasza placówka posiada bardzo dobrą bazę lokalową. Dzieci  korzystają z sześciu sal dydaktycznych, oraz trzech sal dodatkowych, w których odbywają się między innymi: rytmika, zajęcia  tańca towarzyskiego, gimnastyka korekcyjna, zajęcia katechetyczne, zajęcia logopedyczne czy też zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wszystkie sale, w zależności od przeznaczenia wyposażone są w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne..

            

 

                     

 

               

 

                                                    

 

Wśród wielu sal przeznaczonych do zajęć, w przedszkolu znajduje się bogato wyposażona sala do zajęć SI. 

 

                                                                  

 

    Oprócz sprzętów do ćwiczeń i zabaw są tam mini ścianki wspinaczkowe, lustra, akcesoria z efektem świetlnym.     

                                                     

Przestrzeń ta stworzona została w celu dostarczania bodźców umożliwiających poznawanie świata wszystkimi zmysłami oraz zapewnienia przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni do wspomagania, korygowania i przywracania prawidłowego funkcjonowania układów sensorycznych
w zaburzeniach SI.